
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | IM-6-RFCS-40 |
| Package: | - |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Molded |
| Material - Core: | Phenolic |
| Inductance: | 470 nH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 2 A |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 80mOhm Max |
| Q @ Freq: | 60 @ 25MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 288MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 25 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.190" Dia x 0.447" L (4.83mm x 11.35mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of IM06RFCSBHR47K40 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 220NH 51A 0.8 MOHM SMD
FIXED IND 3.9UH 555MA 320 MOHM
FIXED IND 15UH 556MA 131 MOHM
XTAL OSC VCXO 240.0000MHZ LVDS
XTAL OSC VCXO 30.7200MHZ HCSL
DIMENSION= 18 X 65 MM, STYLE=M18
FIXED IND 470NH 2A 80 MOHM TH