
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | IRF |
| Package: | - |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | - |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 3.9 µH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 555 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 320mOhm Max |
| Q @ Freq: | 50 @ 7.9MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 80MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 105°C |
| Inductance Frequency - Test: | 7.9 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.120" Dia x 0.260" L (3.02mm x 6.60mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of IRF01ST3R9K is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 15UH 556MA 131 MOHM
FIXED IND 15NH 700MA 200 MOHM
FIXED IND 2.7MH 125MA 13.5OHM TH
RES SMD 24 OHM 0.5% 1/4W 1210
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 24V 20W
XTAL OSC XO 12.2880MHZ CMOS TTL
FIXED IND 3.9UH 555MA 320 MOHM