
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 73F |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 2.7 mH |
| Tolerance: | ±5% |
| Current Rating (Amps): | 125 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 13.5Ohm Max |
| Q @ Freq: | 100 @ 250kHz |
| Frequency - Self Resonant: | 1.4MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 105°C |
| Inductance Frequency - Test: | 250 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.470" Dia x 0.625" L (11.94mm x 15.88mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of 73F273AF-RC is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 3.3NH 0.1NH 360MA 1000
FIXED IND 18UH 2.4A 60 MOHM TH
FIXED IND 33UH 130MA 3.4 OHM TH
SWITCH ROCKER DPDT 20A 12V
CONN PLUG MALE 10POS GOLD CRIMP
IC REG QD BUCK/LNR SYNC 28QSOP
FIXED IND 2.7MH 125MA 13.5OHM TH