
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | LH, LC Type |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | - |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 18 µH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 2.4 A |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 60mOhm Max |
| Q @ Freq: | 50 @ 2.52MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 12MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 105°C |
| Inductance Frequency - Test: | 2.52 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial, Vertical Cylinder |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.354" Dia (9.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.374" (9.50mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of LHLC08NB180K is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 33UH 130MA 3.4 OHM TH
FIXED IND 10UH 300MA 1.5 OHM SMD
FIXED INDUCTOR 0.8NH 0201
RESISTOR ARRAY CONVEX 0201X2R
CRYSTAL 26.0000MHZ 6PF SMD
SENSOR PROX INDUCTIVE 8MM CYLIND
FIXED IND 18UH 2.4A 60 MOHM TH