
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | VLP |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | - |
| Inductance: | 6.8 µH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 690 mA |
| Current - Saturation (Isat): | 550mA |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 550mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | - |
| Inductance Frequency - Test: | 100 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.181" L x 0.118" W (4.60mm x 3.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.039" (1.00mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of VLP4610T-6R8MR55 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 1.5UH 830MA 230 MOHM
FIXED IND 8.2UH 240MA 1.6 OHM TH
FIXED IND 360NH 550MA 650 MOHM
XTAL OSC VCXO 224.0000MHZ LVDS
ROTARY ENCODER OPTICAL 600PPR
CAP ALUM 270UF 20% 200V SNAP
FIXED IND 6.8UH 690MA 550MOHM SM