
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SCRH4D28 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | - |
| Inductance: | 120 µH |
| Tolerance: | ±30% |
| Current Rating (Amps): | 480 mA |
| Current - Saturation (Isat): | 270mA |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 1.27Ohm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.205" L x 0.205" W (5.20mm x 5.20mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.118" (3.00mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of SCRH4D28-121 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 330UH 1A 350 MOHM TH
FIXED IND 560UH 120MA 8.5 OHM TH
FIXED INDUCTOR 22UH SMD
RES 1.2K OHM 1% 1/4W 1210
MOSFET N-CH 30V 35.9A/40A PPAK
.200"/5.08MM VERT HDR OPEN ENDS
FIXED IND 120UH 480MA 1.27 OHM