
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | ELC11D |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 330 µH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 1 A |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 350mOhm |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | - |
| Inductance Frequency - Test: | 10 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial, Vertical Cylinder |
| Supplier Device Package: | Radial Lead |
| Size / Dimension: | 0.453" Dia (11.50mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.547" (13.90mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of ELC11D331F is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 560UH 120MA 8.5 OHM TH
FIXED INDUCTOR 22UH SMD
FIXED IND 82UH 88MA 7.3 OHM TH
CORD SEV 1011 3 POS - C13 8.20'
IC OPAMP JFET 4 CIRCUIT 14SOIC
PNP LN 150V AMP TRANSISTOR TO92
FIXED IND 330UH 1A 350 MOHM TH