S0402-47NJ2S
Description
FIXED IND 47NH 150MA 830 MOHM
DataSheet
S0402-47NJ2S PDF
Material - Core:Alumina
Inductance:47 nH
Tolerance:±5%
Current Rating (Amps):150 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):830mOhm Max
Q @ Freq:19 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant:2.1GHz
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:250 MHz
Size / Dimension:0.043" L x 0.025" W (1.09mm x 0.64mm)
Height - Seated (Max):0.030" (0.76mm)