LAN02TA2R2J
Description
FIXED IND 2.2UH 410MA 470 MOHM
DataSheet
LAN02TA2R2J PDF
Material - Core:-
Inductance:2.2 µH
Tolerance:±5%
Current Rating (Amps):410 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):470mOhm Max
Q @ Freq:50 @ 7.96MHz
Frequency - Self Resonant:90MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-25°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:7.96 MHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.094" Dia x 0.142" L (2.40mm x 3.60mm)