
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | LH, LC Type |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | - |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 2.7 µH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 4.2 A |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 19mOhm Max |
| Q @ Freq: | 40 @ 7.96MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 48MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 105°C |
| Inductance Frequency - Test: | 7.96 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial, Vertical Cylinder |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.354" Dia (9.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.374" (9.50mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of LHLC08NB2R7M is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 1MH 240MA 2.5 OHM TH
FIXED IND 180UH 37MA 18 OHM TH
FIXED IND 56NH 600MA 340 MOHM
RES 67.3 OHM 1% 1/4W 1206
XTAL OSC XO 20.0000MHZ LVCMOS
CAP FILM 0.082UF 10% 1KVDC RAD
FIXED IND 2.7UH 4.2A 19 MOHM TH