
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | LA, V Type |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | - |
| Material - Core: | - |
| Inductance: | 4.7 µH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 560 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 330mOhm Max |
| Q @ Freq: | 50 @ 7.96MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 31MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 105°C |
| Inductance Frequency - Test: | 7.96 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.236" Dia (6.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.315" (8.00mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of LAV35VB4R7K is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 6.8NH 750MA 80 MOHM
FIXED IND 10UH 620MA 640 MOHM TH
FIXED IND 4.7NH 600MA 150 MOHM
CAP CER 1.4PF 25V C0G/NP0 0603
HEATSINK 60X60X15MM XCUT T766
TAPE ADHSV TRNSFR CLEAR 7"X 5YDS
FIXED IND 4.7UH 560MA 330 MOHM