IMS02ST470J
Description
FIXED IND 47UH 69MA 9.3 OHM TH
DataSheet
IMS02ST470J PDF
Material - Core:Iron
Inductance:47 µH
Tolerance:±5%
Current Rating (Amps):69 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):9.3Ohm Max
Q @ Freq:44 @ 2.5MHz
Frequency - Self Resonant:16MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:2.5 MHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.095" Dia x 0.250" L (2.41mm x 6.35mm)