SD3812-R47-R
Manufacturer
PowerStor (Eaton)
VIGOR # :
Description
FIXED IND 470NH 2.53A 30 MOHM
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
SD3812-R47-R PDF
Type Description
Series:SD38
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Type:Wirewound
Material - Core:Ferrite
Inductance:470 nH
Tolerance:±15%
Current Rating (Amps):2.53 A
Current - Saturation (Isat):3.89A
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):30mOhm
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:-
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:Nonstandard
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max):0.047" (1.20mm)