S0402-2N2F3C
Description
FIXED IND 2.2NH 950MA 90 MOHM
DataSheet
S0402-2N2F3C PDF
Material - Core:Alumina
Inductance:2.2 nH
Tolerance:±1%
Current Rating (Amps):950 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):90mOhm Max
Q @ Freq:18 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant:8.5GHz
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:250 MHz
Size / Dimension:0.043" L x 0.025" W (1.09mm x 0.64mm)
Height - Seated (Max):0.030" (0.76mm)