PM127SH-470M
Description
FIXED IND 47UH 2.5A 100 MOHM SMD
DataSheet
PM127SH-470M PDF
Type Description
Series:PM127SH
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Type:Wirewound
Material - Core:Ferrite
Inductance:47 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):2.5 A
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):100mOhm Max
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:-
Ratings:-
Operating Temperature:-30°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test:1 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Height - Seated (Max):0.315" (8.00mm)