LAP02TA6R8K
Description
FIXED IND 6.8UH 175MA 2 OHM TH
DataSheet
LAP02TA6R8K PDF
Material - Core:-
Inductance:6.8 µH
Tolerance:±10%
Current Rating (Amps):175 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):2Ohm Max
Q @ Freq:40 @ 7.96MHz
Frequency - Self Resonant:28MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-25°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:7.96 MHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.091" Dia x 0.134" L (2.30mm x 3.40mm)