P0648.463NLT
Manufacturer
PulseLarsen Antenna
VIGOR # :
Description
FIXED IND 46UH 2.1A 148 MOHM SMD
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
P0648.463NLT PDF
Type Description
Series:P0648
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Type:Wirewound
Material - Core:-
Inductance:46 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):2.1 A
Current - Saturation (Isat):2.4A
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):148mOhm Max
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:-
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 130°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:Nonstandard
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.515" L x 0.515" W (13.08mm x 13.08mm)
Height - Seated (Max):0.197" (5.00mm)