
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | LA, L Type |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | - |
| Material - Core: | - |
| Inductance: | 1.8 µH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 240 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 1.1Ohm Max |
| Q @ Freq: | 40 @ 7.96MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 60MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 105°C |
| Inductance Frequency - Test: | 7.96 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.091" Dia x 0.134" L (2.30mm x 3.40mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of LAL02NA1R8K is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 270NH 600MA 100 MOHM
FIXED IND 15UH 1.4A 108.7 MOHM
FIXED IND 820UH 170MA 7.1 OHM TH
RES 165K OHM 0.5% 1/4W 1206
DEMO BOARD SAR ADC 16BIT .5MSPS
CONN PLUG MALE 19POS GOLD CRIMP
FIXED IND 1.8UH 240MA 1.1 OHM TH