B82412A3390K
Description
FIXED IND 39NH 500MA 180 MOHM
DataSheet
B82412A3390K PDF
Type:Wirewound
Material - Core:Ceramic
Inductance:39 nH
Tolerance:±10%
Current Rating (Amps):500 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):180mOhm Max
Q @ Freq:65 @ 500MHz
Frequency - Self Resonant:1.7GHz
Ratings:AEC-Q200
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:10 MHz
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):0.075" (1.90mm)