IM01ES390K
Description
FIXED IND 39UH 83.5MA 6.8 OHM TH
DataSheet
IM01ES390K PDF
Material - Core:Iron
Inductance:39 µH
Tolerance:±10%
Current Rating (Amps):83.5 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):6.8Ohm Max
Q @ Freq:45 @ 2.5MHz
Frequency - Self Resonant:13.5MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:2.5 MHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.078" Dia x 0.200" L (1.98mm x 5.08mm)