IM04RU180K
Description
FIXED IND 18UH 185MA 2.25 OHM TH
DataSheet
IM04RU180K PDF
Material - Core:Iron
Inductance:18 µH
Tolerance:±10%
Current Rating (Amps):185 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):2.25Ohm Max
Q @ Freq:75 @ 2.5MHz
Frequency - Self Resonant:34MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:2.5 MHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.155" Dia x 0.375" L (3.94mm x 9.53mm)