
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | IM |
| Package: | - |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Molded |
| Material - Core: | Phenolic |
| Inductance: | 180 nH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 1.105 A |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 120mOhm Max |
| Q @ Freq: | 35 @ 25MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 550MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 25 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.095" Dia x 0.250" L (2.42mm x 6.35mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of IM02ERR18K is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 27UH 265MA 1.19 OHM TH
FIXED IND 20NH 1.4A 55 MOHM SMD
FIXED INDUCTOR 3.8NH 0201
CAP CER 0.022UF 50V C0G RADIAL
CRYSTAL 36.0000MHZ 18PF SMD
CONN RCPT FMALE 8POS GOLD SOLDER
FIXED IND 180NH 1.105A 120 MOHM