
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 0805CQ |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ceramic |
| Inductance: | 20 nH |
| Tolerance: | ±2% |
| Current Rating (Amps): | 1.4 A |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 55mOhm |
| Q @ Freq: | 70 @ 500MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 2.05GHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 250 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 0805 (2012 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0805 |
| Size / Dimension: | 0.090" L x 0.065" W (2.29mm x 1.65mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.060" (1.52mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of 0805CQ-200EGTS is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED INDUCTOR 3.8NH 0201
FIXED IND 2.2NH 950MA 90 MOHM
FIXED IND 12MH 84MA 36 OHM TH
XTAL OSC VCXO 307.695484MHZ HCSL
FIXED INDUCTOR
CONN NIMCAMAC RCPT STR 50 OHM
FIXED IND 20NH 1.4A 55 MOHM SMD