PX2FCA10
Manufacturer
Red Lion
VIGOR # :
Description
FLEX HTR CUR MONITOR CARD
Catalog
Controllers - Accessories
DataSheet
PX2FCA10 PDF
Type Description
Series:PAX2
Package:Bulk
Part Status:Active
Accessory Type:Option Card, Power Measurement
For Use With/Related Products:PAX Series, Crimson® Software
Specifications:Analog Input, Analog Output, Solid State Output (3)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
LJTICK-VREF-41
LJTICK-VREF-41
VOLTAGE REF MODULE FOR EXTERNAL
SFK-CDOOR-0500
SFK-CDOOR-0500
SURE-FI KIT - COMPACT DOOR
SC-E81
SC-E81
8CH INPUT EXPANSION UNIT
10147605-00010LF
10147605-00010LF
CONN HEADER SMD 10POS 1MM
NRPN102MAMS-RC
NRPN102MAMS-RC
CONN HEADER SMD 20POS 2MM
PX2FCA10
PX2FCA10
FLEX HTR CUR MONITOR CARD
84-CBSA-3.0X3.0X0.8
84-CBSA-3.0X3.0X0.8
RF SHIELD 3" X 3" THROUGH HOLE