CLP2EB1B115
Manufacturer
Carlo Gavazzi
VIGOR # :
Description
COND LEVEL 2+1 SPDT PLG
Catalog
Controllers - Liquid, Level
DataSheet
CLP2EB1B115 PDF
Type Description
Series:CL
Package:Box
Part Status:Active
Type:High/Low Level
Voltage - Supply:115VAC
Sensitivity:5kOhm ~ 150kOhm
Features:Adjustable Sensitivity
Distance - Control To Sensor (Max):-
Output Type:Relay
Contact Form:SPDT (1 Form C)
Contact Rating @ Voltage:8A @ 250VAC
Mounting Type:Socketable
Termination Style:Plug In, 11 Pin (Octal)
Operating Temperature:-20°C ~ 50°C