LLC8430F250P
DataSheet
LLC8430F250P PDF
Type Description
Series:LLC8
Type:Constant Level
Voltage - Supply:120VAC
Sensitivity:Fixed, 250kOhm
Features:LED Indicator
Contact Form:SPDT (1 Form C)
Contact Rating @ Voltage:10A @ 120VAC
Mounting Type:Chassis Mount
Termination Style:Quick Connect - 0.187"/0.250"
Operating Temperature:-40°C ~ 70°C