LLC843F26M
Description
LIQUID LEVEL CONTROL
DataSheet
LLC843F26M PDF
Type:Constant Level
Voltage - Supply:120VAC
Sensitivity:Fixed, 26kOhm
Contact Form:SPDT (1 Form C)
Contact Rating @ Voltage:10A @ 120VAC
Mounting Type:Chassis Mount
Termination Style:Quick Connect - 0.187"/0.250"
Operating Temperature:-40°C ~ 70°C