LLC843F10M
DataSheet
LLC843F10M PDF
Type Description
Series:LLC8
Type:Constant Level
Voltage - Supply:120VAC
Sensitivity:Fixed, 10kOhm
Features:LED Indicator
Contact Form:SPDT (1 Form C)
Contact Rating @ Voltage:10A @ 120VAC
Mounting Type:Chassis Mount
Termination Style:Quick Connect - 0.187"/0.250"
Operating Temperature:-40°C ~ 70°C