
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 61F |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | High/Low Level |
| Voltage - Supply: | 110VAC |
| Sensitivity: | 15kOhm ~ 70kOhm |
| Features: | - |
| Distance - Control To Sensor (Max): | 50m |
| Output Type: | Relay |
| Contact Form: | SPDT (2 Form C) |
| Contact Rating @ Voltage: | 3A @ 250VAC |
| Mounting Type: | Socketable |
| Termination Style: | Plug In, 8 Pin (Octal) |
| Operating Temperature: | -10°C ~ 55°C |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of 61F-GP-N8HY 110VAC is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CONTROL LIQUID LEV 24VAC CHASSIS
CNTRL LIQ LEV 100VAC SOCKETABLE
CNTRL LIQ LEV 240VAC SOCKETABLE
XTAL OSC TCXO 25.0000MHZ
XTAL OSC VCXO 223.0000MHZ LVPECL
DC DC CONVERTER 2.5V 13W
CNTRL LIQ LEV 110VAC SOCKETABLE