
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 61F |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | High/Low Level |
| Voltage - Supply: | 110/220VAC |
| Sensitivity: | 10kOhm ~ 40kOhm |
| Features: | Alarm High - Contact |
| Distance - Control To Sensor (Max): | 50m |
| Output Type: | Relay (2) |
| Contact Form: | SPDT (1 Form C), SPDT (2 Form C) |
| Contact Rating @ Voltage: | 3A @ 200VAC |
| Mounting Type: | DIN Rail |
| Termination Style: | Screw Terminal |
| Operating Temperature: | -10°C ~ 55°C |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of 61F-G2NH AC110/220 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CONTROL LIQ LEVEL 240VAC CHASSIS
CONTROL LIQ LEVEL 240VAC CHASSIS
CONTROL LIQ LEVEL 120VAC CHASSIS
RES 390 OHM 10W 5% RADIAL
XTAL OSC VCXO 125.0000MHZ LVDS
DP11S VER 20P 20DET 15P M7*7MM
CNTRL LIQ LEV 110/220VAC DINRAIL