
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | ELC |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | High/Low Level |
| Voltage - Supply: | 240VAC |
| Sensitivity: | 0 ~ 50kOhm |
| Features: | - |
| Distance - Control To Sensor (Max): | - |
| Output Type: | Relay |
| Contact Form: | DPDT (2 Form C) |
| Contact Rating @ Voltage: | 10A @ 120VAC |
| Mounting Type: | Chassis Mount |
| Termination Style: | Quick Connect - 0.250" (6.3mm) |
| Operating Temperature: | 0°C ~ 60°C |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of ELC-2-D is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CNTRL LIQ LEV 110/220VAC DINRAIL
CONTROL LIQ LEV 110VAC DIN RAIL
CONTROL LIQ LEVEL 240VAC CHASSIS
CONN HEADER SMD 60POS 1.27MM
IC REG BUCK 5.5V 600MA 10TDFN
CONTROL LIQ LEVEL 240VAC CHASSIS
FIXED IND 220NH 250MA 1.7 OHM