AKT7112100
Description
CONTROL TEMP/PROCESS SS/VOLT OUT
DataSheet
AKT7112100 PDF
Type Description
Series:KT7
Input Range:-200°C ~ 2315°C, 0 ~ 20mA, 0 ~ 10VDC
Output Type:Solid State, Voltage (External SSR)
Control Method:On/Off, Proportional (PID)
Communications:-
Number of Characters Per Row:4, 4
Display Type:LED - Dual Color Characters
Display Characters - Height:0.291" (7.40mm), 0.291" (7.40mm)
Voltage - Supply:100 ~ 240VAC