AKT4H2111001
Description
CONTROL TEMP/PROC RELAY OUT 24V
DataSheet
AKT4H2111001 PDF
Type Description
Series:KT4H
Package:Box
Part Status:Active
Type:Process, Temperature Controller (RTD, Type B, C, E, J, K, N, PLII, R, S, T)
Input Range:-200°C ~ 2315°C, 0 ~ 20mA, 0 ~ 10VDC
Output Type:Relay (2)
Control Method:On/Off, Proportional (PID)
Communications:RS-485 (Modbus)
Number of Characters Per Row:4, 4
Display Type:LED - Dual Color Characters
Display Characters - Height:0.472" (12.00mm), 0.240" (6.00mm)
Voltage - Supply:24VAC/DC
Panel Cutout Dimensions:Square - 45.00mm x 45.00mm