BX-B31-4-20MA
Manufacturer
Texmate
VIGOR # :
Description
31 SEGMENT BAR 85-265 VAC/95-300
Catalog
Controllers - Process, Temperature
DataSheet
BX-B31-4-20MA PDF
Type Description
Series:-
Package:Box
Part Status:Active
Type:Process Controller
Input Range:4 ~ 20mA
Output Type:-
Control Method:On/Off
Communications:-
Number of Characters Per Row:-
Display Type:LED - Red Bar Graph
Display Characters - Height:-
Voltage - Supply:85 ~ 265VAC, 95 ~ 300VDC
Panel Cutout Dimensions:Rectangular - 91.95mm x 21.84mm