E5EC-QR4D5M-011
Description
CONTROL TEMP/PROC 24V PANEL MT
DataSheet
E5EC-QR4D5M-011 PDF
Input Range:-200°C ~ 2300°C, 0 ~ 20mA, 0 ~ 10VDC
Output Type:Relay (5), Voltage (External SSR)
Display Characters - Height:0.710" (18.00mm), 0.433" (11.00mm), 0.307" (7.80mm)
Voltage - Supply:24VAC/DC
Panel Cutout Dimensions:Rectangular - 92.00mm x 45.00mm