AKT81122301
Description
CONTROL TEMP/PROCESS 100-240V
DataSheet
AKT81122301 PDF
Type Description
Series:KT8
Input Range:-200°C ~ 2315°C, 0 ~ 20mA, 0 ~ 10VDC
Output Type:Analog, Relay, Voltage (External SSR)
Control Method:On/Off, Proportional (PID)
Communications:RS-485 (Modbus)
Number of Characters Per Row:4, 4
Display Type:LED - Dual Color Characters
Display Characters - Height:0.441" (11.20mm), 0.441" (11.20mm)
Voltage - Supply:100 ~ 240VAC
Panel Cutout Dimensions:Rectangular - 92.00mm x 45.00mm