E5L-AX2-0-100C-AC110
Manufacturer
Omron Automation & Safety Services
VIGOR # :
Description
CONTROL TEMP RELAY OUT 110V
Catalog
Controllers - Process, Temperature
DataSheet
E5L-AX2-0-100C-AC110 PDF
Type Description
Series:E5L
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Type:Temperature Controller (Thermistor, NTC)
Input Range:0°C ~ 100°C
Output Type:Relay
Control Method:On/Off
Communications:-
Number of Characters Per Row:-
Display Type:Analog Dial
Display Characters - Height:-
Voltage - Supply:110VAC
Panel Cutout Dimensions:-
Mounting Type:Socketable
Termination Style:Plug In, 14 Pin