SLLCR14-630-S
Manufacturer
Banner Engineering
VIGOR # :
Description
CASCADE REC RES 14MM AREA 630MM
Catalog
Machine Safety - Light Curtains
DataSheet
SLLCR14-630-S PDF
Type Description
Series:SLL
Package:Box
Part Status:Active
Protection:Finger
Detection Capability:14mm
Protective Height:630mm
Number of Beams:-
Beam Pitch:-
Operating Range:0.1m ~ 12.0m
Features:Receiver Only
Ingress Protection:IP65/IP67 - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Operating Temperature:-20°C ~ 55°C
Voltage - Supply:24VDC