SLLCR40-1400-S
Description
CASCADE REC RES 40MM AREA 1400MM
DataSheet
SLLCR40-1400-S PDF
Type Description
Series:SLL
Package:Box
Part Status:Active
Protection:Hand/Arm
Detection Capability:40mm
Protective Height:1.4m
Operating Range:0.1m ~ 12.0m
Features:Receiver Only
Ingress Protection:IP65/IP67 - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Operating Temperature:-20°C ~ 55°C
Voltage - Supply:24VDC