F3SG-4SRA0920-85
Manufacturer
Omron Automation & Safety Services
VIGOR # :
Description
GLC, ADVANCED, BODY SAFE
Catalog
Machine Safety - Light Curtains
DataSheet
F3SG-4SRA0920-85 PDF
Type Description
Series:F3SG-SR
Package:Bulk
Part Status:Active
Protection:Body
Detection Capability:85mm
Protective Height:920mm
Number of Beams:12
Beam Pitch:80mm
Operating Range:0.3m ~ 20.0m
Features:Blanking, Muting Function
Ingress Protection:IP65/IP67/IP67G - Dust Tight, Oil Resistant, Water Resistant, Waterproof
Operating Temperature:-30°C ~ 55°C
Voltage - Supply:24VDC