MS4800B-14-1080-10X-10R-RMX
Manufacturer
Omron Automation & Safety Services
VIGOR # :
Description
SAFETY LIGHT CURTAIN
Catalog
Machine Safety - Light Curtains
DataSheet
MS4800B-14-1080-10X-10R-RMX PDF
Type Description
Series:MS4800
Package:Bulk
Part Status:Last Time Buy
Protection:Finger
Detection Capability:14mm
Protective Height:1080mm
Number of Beams:108
Beam Pitch:10mm
Operating Range:0.3m ~ 7.0m
Features:-
Ingress Protection:IP65 - Dust Tight, Water Resistant
Operating Temperature:-10°C ~ 55°C