
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | MS4800 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Last Time Buy |
| Protection: | Finger/Hand |
| Detection Capability: | 20mm |
| Protective Height: | 440mm |
| Number of Beams: | 44 |
| Beam Pitch: | 10mm |
| Operating Range: | 0.3m ~ 20.0m |
| Features: | Blanking |
| Ingress Protection: | IP65 - Dust Tight, Water Resistant |
| Operating Temperature: | -10°C ~ 55°C |
| Voltage - Supply: | 24VDC |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of MS4800S-20-0440-10X-10R is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
SAFETY LIGHT CURTAIN
F39-PJ1620-S
SAFETY LIGHT CURTAIN
RES ARRAY 4 RES 56 OHM 0804
CIRCUIT BREAK TRIP BAND HEX MET
SAFETY LIGHT CURTAIN
PPT2 MV 2V 1FS -55TO110 500PSIG