
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | MS4800 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Last Time Buy |
| Protection: | Arm/Foot |
| Detection Capability: | 40mm |
| Protective Height: | 1200mm |
| Number of Beams: | 40 |
| Beam Pitch: | 30mm |
| Operating Range: | 0.3m ~ 20.0m |
| Features: | Blanking |
| Ingress Protection: | IP65 - Dust Tight, Water Resistant |
| Operating Temperature: | -10°C ~ 55°C |
| Voltage - Supply: | 24VDC |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of MS4800S-40-1200-Q2-10X-15R-SB1 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
SAFETY LIGHT CURTAIN
SAFETY LIGHT CURTAIN
MSF4800A-14-0600-14-0600-10X-10R-003XI-003RI-RM6
SAFETY LIGHT CURTAIN
SENSOR 300PSIA 1/4 NPT W/TEMP
SENS HEAD RFLECTV SPOT BEAM 30MM
RF EMI SHIELDING SHEET 5"X0.75"
MS4800S-40-1200-Q2-10X-15R-SB1
SAFETY LIGHT CURTAIN