DN-843VI-600V
Description
3-CHANNEL 600 VDC VOLTAGE ATTENU
Catalog
Monitor - Current/Voltage Transducer
DataSheet
DN-843VI-600V PDF
Type Description
Series:DN-843VI
Package:Box
Part Status:Active
Type:Voltage Transducer
Input Range:±600V
Output:±10V
Isolation:3000VAC (Test)
Response Time:-
Accuracy:1%
Voltage - Supply:10 ~ 24VDC
Mounting Type:DIN Rail
Termination Style:-
Operating Temperature:-25°C ~ 75°C
Approval Agency:CE, FCC
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
ENTUBE SE STD (100V 5V)
ENTUBE SE STD (100V 5V)
TRANSDUCER VOLTAGE DIVIDER
ENTUBE TE (300V 10V)
ENTUBE TE (300V 10V)
TRANSDUCER VOLTAGE DIVIDER 3PH
ENTUBE DE-HB (50V 10V DIFFSC)
ENTUBE DE-HB (50V 10V DIFFSC)