LSRU-115-FC-1.5
Manufacturer
Wickmann / Littelfuse
VIGOR # :
Description
LOAD SENSOR/115V/0-10A/UC OC
Catalog
Monitor - Relay Output
DataSheet
LSRU-115-FC-1.5 PDF
Type Description
Series:LSRU
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:Current Sensing AC
Trip Status:-
Trip Range:0 ~ 10A AC
Delay Time:No Delay
Voltage - Supply:115VAC
Output Type:Relay
Circuit:SPDT (1 Form C)
Contact Rating @ Voltage:10A @ 240VAC