LC4H-R4-DC24V
Description
COUNTER LCD 4 CHAR 12-24V PNL MT
DataSheet
LC4H-R4-DC24V PDF
Count Rate:30Hz, 5kHz
Time Format:-
Number of Characters Per Row:4, 4
Output Type:Relay
Voltage - Supply:12 ~ 24VDC
Reset:External, Front Panel
Panel Cutout Dimensions:Square - 45.00mm x 45.00mm
Mounting Type:Panel Mount
Termination Style:Plug In, 11 Pin (Octal)