LC4H-R6-AC240V
Manufacturer
Panasonic
VIGOR # :
Description
COUNTER LCD 6 CHAR 100-240V PNL
Catalog
Panel Meters - Counters, Hour Meters
DataSheet
LC4H-R6-AC240V PDF
Type Description
Series:LC4H
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:Preset
Operating Mode:Up, Down, Command, Individual, Quadrature
Count Rate:30Hz, 5kHz
Time Format:-
Number of Characters Per Row:6, 6
Display Type:LCD - Dual Color Characters, Backlight
Display Characters - Height:-
Input Type:No Voltage
Output Type:Relay
Voltage - Supply:100 ~ 240VAC
Reset:External, Front Panel
Panel Cutout Dimensions:Square - 45.00mm x 45.00mm
Mounting Type:Panel Mount
Termination Style:Plug In, 11 Pin (Octal)