H7BR-BWP-AC100-240
Manufacturer
Omron Automation & Safety Services
VIGOR # :
Description
COUNTER LCD 6 CHAR 100-240V PNL
Catalog
Panel Meters - Counters, Hour Meters
DataSheet
H7BR-BWP-AC100-240 PDF
Type Description
Series:H7BR
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Type:Batch, Preset, Totalizer
Operating Mode:Up, Down, Command, Individual, Quadrature
Count Rate:30Hz, 1kHz, 5kHz, 10kHz
Time Format:-
Number of Characters Per Row:6, 6
Display Type:LCD - Black Characters, Green Backlight
Display Characters - Height:-
Input Type:No Voltage, Voltage
Output Type:Relay, Solid State
Voltage - Supply:100 ~ 240VAC
Reset:External, Front Panel, Programmable
Panel Cutout Dimensions:Square - 68.00mm x 68.00mm