DMR20-4/20S-R-C
Manufacturer
Murata Power Solutions
VIGOR # :
Description
PROCESS METER 4-20MA LED PNL MT
Catalog
Panel Meters
DataSheet
DMR20-4/20S-R-C PDF
Type Description
Series:DMR20-4/20
Package:Box
Part Status:Active
Type:Process Meter
Measuring Range:4 ~ 20mA
Display Type:LED - Red Characters
Number of Characters Per Row:3.5
Display Characters - Height:0.299" (7.60mm)
Output Type:-
Voltage - Supply:Loop Power
Panel Cutout Dimensions:Circular - 30.73mm Dia