IMP23161
Manufacturer
Red Lion
VIGOR # :
Description
PROCESS METER 0-50MA LED PNL MT
Catalog
Panel Meters
DataSheet
IMP23161 PDF
Type Description
Series:Apollo
Package:Box
Part Status:Active
Type:Process Meter
Measuring Range:0 ~ 50mA
Display Type:LED - Red Characters
Number of Characters Per Row:6
Display Characters - Height:0.560" (14.20mm)
Output Type:-
Voltage - Supply:115VAC, 230VAC
Panel Cutout Dimensions:Rectangular - 92.00mm x 45.00mm